Moje małe krzyże

Droga krzyżowa w postaci książeczki do kieszeni

Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu uczestniczył w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i wie, jakie jest to piękne i zmuszające do przemyśleń misterium przeżywania Męki Pana Jezusa. W czasie przygotowywania jej dla młodych ludzi, niejeden nauczyciel czy wychowawca staje przed bardzo trudnym zadaniem, którym jest odpowiednie przygotowanie rozważań. Chodzi bowiem o jak najlepsze zajęcie uwagi wszystkich uczestników. Dobrym sposobem może być danie każdemu z osobna książeczki z tekstem. Dzięki temu, każda osoba, która znajdzie się na przeżywaniu drogi krzyżowej będzie mogła na bieżąco śledzić poszczególne stacje oraz teksty. Szczególnie przydatne rozwiązanie, kiedy rozważania są prowadzone w terenie.

Rozważania drogi krzyżowejW naszej ofercie znajduje się tego typu książeczka, zatytułowana: „Moje małe krzyże”. Jest to propozycja o niewielkim formacie, ale z bardzo bogatą zawartością, bowiem w środku znajdziesz 3 różne możliwości rozważań drogi krzyżowej oraz dodatkowe 5 opowiadań dla dzieci. To dzięki tym historiom życie dzieci może naprzemiennie przeplatać się z krzyżem Jezusa. Te cechy sprawiają, że „Moje małe krzyże” może służyć jako naprawdę świetna pomoc dydaktyczna. Warto wspomnieć o specjalnej tabelce zamieszczonej na jej końcu, gdzie można odnotowywać obecności na nabożeństwach drogi krzyżowej. Wszystkie krótkie rozważania obracają się wokół 3 głównych tematyk: Jezus jako Twój przyjaciel, Jezus jako ubogi i Jezus przeżywający mękę. Nadają się zarówno do czytania, jaki również śpiewania. Zdecydowanie polecamy, tym bardziej, że dzięki wprowadzaniu nowych elementów można jeszcze bardziej zachęcić młodzież do uczestnictwa w drodze krzyżowej i umacnianiu swojej więzi z Jezusem.

Fragment książeczki: POBIERZ

CENA: 4,99 zł 

ZAMÓW:
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo:kontakt@scenariuszewielkipost.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

6 lutego 2016

Adam Szafraniec

Zajmuje się twórczością dla dzieci i dorosłych. Założyciel wydawnictwa Biała Łódka, autor powieści dla dzieci, tekstów piosenek, pomocy dydaktycznych, współautor muzyki.