Małe krzyże

Rozważania drogi krzyżowej do śpiewu pt. „Małe krzyże” przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, wspólnot oraz chórów dziecięcych. W książce zawarto trzy różne wersje rozważań oraz scenariusz zajęć katechetycznych pt. „Koszyczek Wielkanocny”. Każda ze wspomnianych wersji rozważań posiada odrębną ścieżkę dźwiękową z podkładami oraz utworami w wersji z wokalem. W zestawie odnajdą Państwo również drugą książeczkę pt. „Moje małe krzyże”, w której znalazło się krótkie opowiadanie dla dzieci oraz teksty rozważań. 

droga krzyżowa rozważania W książeczce zawarte są 3 różne typy rozważań. Do wyboru udostępniono dwie melodie, które znajdują się na płycie ze ścieżką dźwiękową. Dodatkowo jest także zapis nutowy, który znajduje się w książce, jak i również na płycie ze ścieżką, jest on w formie PDF, gotowy do wydrukowania. Propozycja nr 3 jest kierowana przede wszystkim do starszych dzieci oraz chórów śpiewających w szkołach i parafiach. Dostępne są, bowiem 3 wersje rozważań z liniami melodycznymi do śpiewania oraz dwie opcje utworów. Jeden jest do śpiewania na rozpoczęcie drogi krzyżowej, a drugi na zakończenie. Do dyspozycji jest także trzeci utwór, który jest świąteczną piosenką dla najmłodszych dzieci, pt. „Kurczątko” i dotyczy on realizowania scenariusza zajęć przedświątecznych dla przedszkoli, jak i również uczniów troszkę starszych klas z nauczania początkowego. Podejmowany jest w nim temat wielkanocnego koszyczka, w szczególności jego zawartości, bowiem często zdarza się tak, że dzieci nie widzą o tym, jakie jest symboliczne znaczenie poszczególnych pokarmów niesionych do poświęcenia. Dzieci otrzymują w tym wypadku tą wiedzę w lekkiej i ciekawej postaci. ​Na płycie ze ścieżką dźwiękową zawarte zostały 3 melodie przeznaczone do uświetniania rozważań drogi krzyżowej. Znajduje się tam jedna nowość pt. „Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste” oraz jeszcze aranżacje do utworów. Każdy z utworów jest zapisany na CD także z wykonaniem wokalnym. To znacznie ułatwia dzieciom przyswajanie kolejnych melodii. Nie zabrakło również zapis nutowego dla organistów. Dzięki współpracy z Arturem Kaszowskim wszystkie melodie idealnie wpisują się w nastrój Wielkiego Postu. Dodatkowo na płycie można znaleźć różne ilustracje do wydrukowania, które dzieci mogą pokolorować. Nie zabrakło również tekstów piosenek i rozważań. Książeczka „Małe krzyże”, która również wchodzi w skład publikacji zawiera kolejne teksty rozważań drogi krzyżowej, na jej końcu można znaleźć tabelkę obecności i grafik kolejnych dróg krzyżowych. Cena hurtowa jest niezwykle niska i tak też zakup jest najbardziej korzystną opcją. Pozwala, bowiem na zakup książeczek dla wszystkich dzieci wyrażających chęci uczestnictwa w kolejnych nabożeństwach i będzie dla nich dodatkową zachętą.

Pełna zawartość publikacji:

Książka „Małe krzyże”
1. Teksty trzech rozmyślań: 
„Mój przyjacielu" - dla uczniów szkół podstawowych 
„Jezus ubogi w duchu" - dla uczniów szkół podstawowych
„Ach! jak cierpisz!" - dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz chórów dziecięcych i parafialnych
Dodatkowy scenariusz zajęć katechetycznych pt. „Wielkanocny koszyczek"

2. Zapis nutowy utworów 
Książka „Moje małe krzyże"
1. Teksty rozważań
2. Opowiadania dla dzieci
3. Teksty piosenek
4. Tabela obecności 
5. Ilustracje 

Płyta CD:

Wersje instrumentalne
1. Małe krzyże
2. Kłaniamy Ci się…
3. Mój Przyjacielu 
4. Jezus ubogi w duchu
5. Ach! Jak cierpisz! 
6. Zorza poranka

Wersje z wokalem
7. Małe krzyże
8. Zorza poranka
9. Kłaniamy Ci się…
10. Mój przyjacielu
24 – 37. Jezus ubogi w duchu 
38 – 51. Ach! Jak cierpisz!
52. Kurczątko

Ponadto - teksty do wydrukowania, zapis nutowy utworów, ilustracje do kolorowania (14 stacji drogi krzyżowej).  

Fragment scenariusza: POBIERZ

Posłuchaj fragmentów ścieżki dźwiękowej:

CENA:  49 zł

ZAMÓW: 
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo:kontakt@scenariuszewielkipost.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

6 lutego 2016

Adam Szafraniec

Zajmuje się twórczością dla dzieci i dorosłych. Założyciel wydawnictwa Biała Łódka, autor powieści dla dzieci, tekstów piosenek, pomocy dydaktycznych, współautor muzyki.