Kielich Goryczy

Przygotowany w dwóch wersjach scenariusz pt. Kielich Goryczy – dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych oraz uczniów klas V-VI, gimnazjów oraz szkół średnich – to rozważania misterium Męki Pańskiej. Scenariusz został napisany w taki sposób, aby można było zrealizować go zarówno z dużym, np. 40-sto osobowym składem aktorów jak i w skromniejszych warunkach scenicznych.

Fabuła

Treść scenariusza została oparta w pełni na ewangelicznym przekazie. W fabule główną uwagę poświęcono emocjom Jezusa – autor stara się przekazać co mógł przeżywać Jezus modląc się w ogrodzie oliwnym oczekując na swojego zdrajcę oraz wtedy, gdy niósł na ramionach krzyż w drodze na Golgotę. Poza spotkaniami znanymi z drogi krzyżowej, autor ukazuje również momenty, w których Jezus musi zmierzyć się z samotnością oraz szatanem.

Podążając drogą krzyżową Jezus napotyka osoby, którym okazał miłość – Maria Magdalena, Nikodem, córka Jaira. Spotkania te są niezwykle emocjonalne i refleksyjne. Piosenki przygotowane specjalnie na potrzeby tego scenariusza potęgują jeszcze to wrażenie i uzupełniają jego treść.

Przedstawienie przygotowane na podstawie scenariusza „Kielich Goryczy” wpisuje się doskonale w nastrój Wielkiego Postu. Aktorzy i widzowie, biorący udział w przedstawieniu z pewnością podejdą do Męki Pańskiej i jej znaczenia dla nas – chrześcijan - z głęboką refleksją.

Książka zawiera scenariusz w dwóch wersjach:

· dla uczniów klas I-IV

· dla uczniów starszych, młodzieży oraz osób dorosłych

scenariusz misterium męki pańskiej misterium męki pańskiej

 

Scenariusz posiada oryginalną oprawę muzyczną. Tym razem dołączamy dwie płyty CD:

· CD 1- nowe utwory w wersji instrumentalnej i z wokalem, muzyka ilustracyjna, efekty dźwiękowe do przedstawienia, plakat w formacie A3 i A4, a także tekst scenariusza do wydrukowania.

· CD 2- tekst rozważań i Drogi Krzyżowej czytany przez lektora, połączony z utworami z pierwszej płyty. Całość stanowi słuchowisko, przydatne do nauki dla aktorów.

Fragment scenariusza: POBIERZ

CENA: 55zł

ZAMÓW: 
Telefonicznie: 796 021 323 lub 605 250 021
Mailowo:kontakt@scenariuszewielkipost.pl
W sklepie internetowym: www.biala-lodka.pl

6 lutego 2016

Adam Szafraniec

Zajmuje się twórczością dla dzieci i dorosłych. Założyciel wydawnictwa Biała Łódka, autor powieści dla dzieci, tekstów piosenek, pomocy dydaktycznych, współautor muzyki.